Friday, 29 March 2024
Friday

Мај месец Математике у нашој школи

Данас је у нашој школи поводом манифестације Мај месец математике, под покровитељством Центра за промоцију науке, одржан Математички квиз. У квизу су учествовали ученици одељења II1 техничар друмског саобраћаја. Учествовало је четири екипе које су носиле називе наших истакнутих научника: Николе Тесле, Милутина Миланковића, Михајла Пупина и Мике Аласа. Квиз је био веома интересантан и до последњег питања није се знао победник. Победила је екипа Мика Алас. Задаци које су ученици имали били су логичког типа, мозгалице, "детективски" задаци, примена математике у природним наукама, углавном задаци које ученици не виђају у свакодневној настави. Ученици су изразили жељу да се овакав вид популаризације математике настави у нашој школи, један од предлога ученика је био да и они учествују у припреми квиза тако што ће проналазити занимљиве математичке задатке. Квиз је осмислила и водила професорка Сања Рајић.

g  f

j  k