Friday, 22 February 2019
Friday

ПОДСТАЋИ И ИНСПИРИСАТИ ИЗБОР КАРИЈЕРЕ УЧЕНИКА

Наша школа је препознала значај повезивања са привредом, те су тако ученици трећег и четвртог разреда, образовног профила Електротехничар рачунара, у петак 04.11. посетили софтверску компанију Emisia Consulting d.o.o из Крагујевца. Реч је о компанији специјализованој за прављење софтвера за превођење, која тренутно има високо квалификован и образован тим са близу 150 запослених, међу којима има и оних који су завршили нашу школу.
Ученици су имали прилику да се ближе упознају са радом у једној софтверској компанији, као и да кроз непосредан разговор са запосленима увиде шта је то важно за каријеру програмера. Овакве посете имају за циљ мотивисати ученике да уче и стичу нове вештине, а за наставнике стручних предмета стварање нових идеја које би могли да користе као примере и активности током рада у учионици.

емисиа 2 емисиа 1 емисиа 3