Wednesday, 23 January 2019
Wednesday

СЕМИНАР У НАШОЈ ШКОЛИ

У среду 01.02.2017.године у нашој школи је одржан семинар под називом: „Методе наставе и учења“, предавачи на сменинару су биле: др Марина Петровић, професор информатике, Педагошки факултет у Сомбору, Катедра за информатику и медије са методиком наставе информатике, Сомбор; Вања Јеремић, педагог, Основна школа „Анта Богићевић“, Лозница. Семинару је присуствовало четрдесет професора наше школе. Општи циљ семинара је јачање стручних компетенција наставника у поучавању и повећање квалитета наставе кроз рад са различитим методама наставе и наставним системима као и мотивација ученика за учење уз упознавање техника учења. Семинар је реализован кроз пет занимљивих радионица: Наставне методе, облици, средства; Савремени наставни системи и методе наставе; Учење учења; Педагошка клима; Комуникацијске вештине; Мотивација за учење -примери добре праксе. Професори у нашој школи су били веома задовољни семинаром и предавачима и надамо се да ће још бити оваквих семинара у нашој школи.

nikola 1